Przejdź do treści
Polityka zagraniczna II RP w ujęciu regionalnym i globalnym
Data/Czas: 03/04/2023 | 19:00-20:00
Lokalizacja: | |

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Rzeszowie: Jaką politykę prowadziły władze II RP w ujęciu regionalnym i globalnym? Na to i więcej pytań w rozmowie z Adamem Porębą odpowie znamienity ekspert! Tomasz Sumara – pracownik Instytutu Historii Uniwersytetu Rzeszowskiego. Absolwent, a obecnie doktorant historii na Uniwersytecie Rzeszowskim. Absolwent studiów podyplomowych z przygotowania pedagogicznego. Przygotowuję rozprawę doktorską pt. Działalność posłów z zachodniej części województwa lwowskiego na forum parlamentów II Rzeczypospolitej Polskiej (1919-1935).

Kontynuuje projekt badawczy nt. Działalność społeczno-polityczna posłów z województwa lwowskiego na forum parlamentów II Rzeczypospolitej w latach 1919-1939 finansowany ze środków na prowadzenie badań naukowych lub prac rozwojowych oraz zadań z nimi związanych, służących rozwojowi młodych naukowców, uczestników studiów doktoranckich oraz słuchaczy Szkoły Doktorskiej UR.
Autor kilku publikacji i artykułów naukowych z zakresu parlamentaryzmu i kwestii społeczno-politycznych w II Rzeczypospolitej. Swoje zainteresowania badawcze koncentruje wokół dziejów II Rzeczypospolitej, zwłaszcza historii politycznej. Interesuję się również zagadnieniami dotyczącymi kultury, gospodarki, sportu i kultury fizycznej okresu dwudziestolecia międzywojennego.
Start transmisji już w poniedziałek 3 kwietnia 2023 roku o godz. 18:00 na profilu Facebook #RODMRzeszów.

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Rzeszowie

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.