Przejdź do treści
Polityka nożna
Data/Czas: 23/05/2018 | 18:00-18:00
Lokalizacja: Marzyciele i Rzemieślnicy | III piętro, ul. Bracka 25 | Warszawa

Dyskusja

Futbol i polityka – od dawna takie zestawienie nie budzi większego zdziwienia. Chociaż w przeszłości odnajdziemy wiele przykładów, w których piłka kopana przeplatała się z polityką, to w ciągu ostatnich dwóch dekad postępującej globalizacji futbol stał się ulubioną „rozrywką” polityków. Rosyjscy oligarchowie inwestujący w angielskie kluby, czy „Narodowy Fundusz Katarski”, jak bywa określany Qatar Sports Investments – właściciel Paris Saint-Germain, stanowią najlepszą ilustrację tego zjawiska.

Okazją do dyskusji organizowanej przez Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia jest oczywiście Rosja, która cztery lata po igrzyskach w Soczi będzie gospodarzem kolejnego prestiżowego wydarzenia sportowego: mistrzostw świata w piłce nożnej. W trakcie debaty zastanowimy się nad politycznym wymiarem nadchodzącego mundialu oraz porozmawiamy o przygotowaniach związanych z organizacją tak wielkiego wydarzenia. Nie zabraknie również pytań o sportowy wymiar mistrzostw oraz formę Sbornej kierowanej przez byłego trenera Legii Warszawa Stanisława Czerczesowa.

Notki o uczestnikach:

Michał Okoński – dziennikarz „Tygodnika Powszechnego”, z którego redakcją związany jest nieprzerwanie od 1991 r. Autor książki i bloga „Futbol jest okrutny”. Oprócz piłki nożnej zajmuje się także stosunkami polsko-żydowskimi. Teksty o piłce nożnej i nie tylko zamieszczał również w „Gazecie Wyborczej”, „Rzeczpospolitej”, „Charakterach” i „Magazynie Kopalnia”.

Anton Oriech – dziennikarz znany przede wszystkim z audycji prowadzonych w radiu „Echo Moskwy”. Zajmuje się tematyką społeczną i polityczną. Publikuje także na stronach „Jeżedniewnogo Żurnala”.

Manuel Veth – dziennikarz, redaktor naczelny strony poświęconej rosyjskiemu futbolowi futbolgrad.com. Stopień doktora uzyskał na Kings College London na podstawie pracy opisującej transformację sowieckiego świata piłkarskiego w latach 80. i 90. XX w. Publikuje również na ProSoccerUSA.com oraz footballwhispers.com.

Paweł Wilkowicz – dziennikarz sportowy, redaktor serwisu sport.pl, gdzie prowadzi popularny cykl wywiadów wideo „Wilkowicz sam na sam”. Autor książki „Robert Lewandowski. Nienasycony”, laureat nagrody im. Bohdana Tomaszewskiego.

kiedy: 23 maja 2018 (środa), godz. 18.00
gdzie: Marzyciele i Rzemieślnicy, Warszawa, ul. Bracka 25, III piętro
języki dyskusji: polski, rosyjski i angielski (zapewniamy tłumaczenie symultaniczne)
RSVP: kolakowska@cprdip.pl

 

Źródło: Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.