Przejdź do treści
Data/Czas: 23/01/2020 | 18:00-21:00
Lokalizacja: Dom Spotkań z Historią | Karowa 20 | Warszawa

W tym roku przypada jubileusz 10-lecia wspólnego projektu Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej i Domu Spotkań z Historią „Polacy z wyboru. Rodziny pochodzenia niemieckiego w Warszawie w XIX i XX wieku”. W czasie minionych 10 lat wiele się wydarzyło. Prezentowana w od stycznia do kwietnia 2010 roku w DSH wystawa odwiedziła Berlin, Drezno, pokazywana była też w różnych miejscach w Warszawie. Powstał bogato ilustrowany album, dwujęzyczny serwis internetowy polacyzwyboru.pl/ polenausfreierwahl.de i fanpage na Facebooku. Przygotowaliśmy pakiet edukacyjny dla szkół i przeprowadziliśmy konkursy dla szkolnej młodzieży.

 

Z okazji rocznicy obie instytucje oraz współautorzy projektu Tomasz Markiewicz, Tadeusz W. Świątek i Krzysztof Wittels zapraszają na okolicznościowe spotkanie z udziałem osób, które uczestniczyły bądź uczestniczą w projekcie. W sposób szczególny liczymy na przybycie rodzin, które współpracowały przy powstawaniu wystawy – udostępniły prywatne archiwa i podzieliły się swoimi wspomnieniami.

Spotkanie zakończy emisja wyprodukowanego w 2019 roku fabularyzowanego filmu dokumentalnego Leszka Wiśniewskiego o biskupie Juliuszu Bursche „Tę rodzinę trzeba wytępić”. Partnerem pokazu filmowego jest Kościół Ewangelicko-Augsburski w Polsce.

 

Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.