Przejdź do treści
Polacy. Ukraińcy. Jacy z nas sąsiedzi?
Data/Czas: 30/06/2021 | 13:00-13:00
Lokalizacja: | |

Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka- Jeziorańskiego: Polskę i Ukrainę łączy nie tylko długa na 535 kilometrów granica, ale również wiele lat niekiedy bolesnej wspólnej historii. W ostatnich latach kraje te stają się ze sobą coraz bardziej związane z powodu bezprecedensowej migracji zarobkowej Ukraińców do Polski, która znacząco zmieniła poziom relacji pomiędzy Polakami i Ukraińcami.


Badanie opinii publicznej, przeprowadzone przez Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego we Wrocławiu, ukraiński think tank Ukrainian Prism oraz warszawskie i kijowskie biura Fundacji im. F. Eberta ukazują jak w tej nowej rzeczywistości wzajemnie postrzegają się Ukraińcy i Polacy, jakie wśród nich funkcjonują stereotypy i jakie mają względem siebie skojarzenia. Badanie ukazuje również odbiór przez przedstawicieli obu społeczeństw sytuacji politycznej i ekonomicznej w obu państwach i ich wzajemne oceny również wobec takich zagadnień jak bezpieczeństwo czy sporne kwestie polityczne.

Rozmowę z dwoma autorkami raportu: Nadią Kowal i Iwoną Reichardt poprowadzi Agnieszka Lichnerowicz.
Wyniki raportu zostaną skomentowane przez dr Martę Jaroszewicz i dr Piotra Andrusieczko.

Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka- Jeziorańskiego

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.