Przejdź do treści
Data/Czas: 14/07/2019 - 20/07/2019 | 00:00-23:59
Lokalizacja: | |

Od 14 do 20 lipca 2019 roku odbędzie się kolejny raz w Würzburgu w Partnerstwie z Akademie Frankenwarte z Würzburga „Polsko-Niemiecki Dialog”. Tym razem tematem przewodnim będzie „Rewolucja, transformacja – gdzie jesteśmy dzisiaj?” W roku 2019 mamy wiele okazji, by podjąć tematy związane z doświadczeniami dyktatury i demokracji w Polsce, Niemczech i Europie. To również krytyczne spojrzenie na zmieniające się procesy społeczno-ekonomiczne po roku 1989. W jaki sposób przekonać obywateli i obywatelki obu państw do naszego demokratycznego „Domu Europy“? Obok stosunków polsko-niemieckich podejmowane będą takie tematy jak aktualna sytuacja polityczna i ekonomiczna oraz wyzwania i szanse Unii Europejskiej. Zgłoszenia do 30 kwietnia 2019 r.

 

Tematem będzie również spójność społeczeństwa na płaszczyźnie narodowej i europejskiej, jak również więź wewnątrz społeczeństwa oraz między obywatelami
i obywatelkami Polski i Niemiec.

Projekt finansowany jest z dotacji Federalnej Centrali Kształcenia Obywatelskiego

Szczegóły na temat udziału oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się w programie – www.haus.pl

 

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.