Przejdź do treści
Pokaz specjalny filmu „Najeźdźcy mimo woli”
Data/Czas: 16/09/2021 | 11:00-11:00
Lokalizacja: DCF – Dolnośląskie Centrum Filmowe | ul. Piłsudskiego 64a | Wrocław

Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego oraz Post Bellum (Czechy) zapraszają na pokaz specjalny filmu dokumentalnego „Najeźdźcy mimo woli. Udział Polski w inwazji na Czechosłowację w 1968 roku”, który odbędzie się 16 września (czwartek), o godzinie 11:00 w Dolnośląskim Centrum Filmowym (Wrocław, ul. Piłsudskiego 64a). Pokaz połączony jest ze spotkaniem z twórcami i świadkami czasu – żołnierzami biorącymi udział w inwazji.

Wstęp wolny po wcześniejszej rezerwacji miejsc.
Koordynator projektu dr Tomasz Skonieczny
Kontakt: tomasz.skonieczny(at)krzyzowa.org.pl
Film powstał w oparciu o rozmowy ze świadkami czasu: polskimi żołnierzami, którzy wzięli udział w interwencji wojsk Układu Warszawskiego w Czechosłowacji w sierpniu 1968 roku, oraz Czechów, którzy obserwowali jak upadają ich marzenia o budowie socjalizmu z ludzką twarzą. Opowiada o tym, w jaki sposób Polacy postrzegali swój udział w interwencji wojskowej, oraz o reakcjach ze strony Czechów.
Film przygotowany został przez czeską organizację Post Bellum, we współpracy z Fundacją „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego, w ramach projektu „Wspólnie ponad granicami systemów totalitarnych” (Společně mezi hranicemi totalitních systemu), dofinansowanego ze środków czeskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.