Przejdź do treści
Data/Czas: 27/10/2019 | 18:00-21:00
Lokalizacja: | |

Pokaz filmu Berlin: Symfonia wielkiego miasta, Niemcy 1927, 2002, 140 min. Reżyseria: Walter Ruttman, Thomas Schadt. Projekcji filmu towarzyszyć będzie muzyka w aranżacji i wykonaniu  Spółdzielnia Muzyczna contemporary ensemble. SPÓŁDZIELNIA MUZYCZNA CONTEMPORARY ENSEMBLE: “Pragniemy reinterpretować muzykę już odkrytą i ugruntowaną, odkrywać tę, która wciąż oczekuje na odsłonięcie i współtworzyć nową, aktualną. Gramy szeroko pojmowaną kameralistykę, od utworów solowych, po skład typu sinfonietta. Dążąc do zespolenia naszych osobowości w nową całość pracujemy na zasadach równoprawnego partnerstwa, inspirując się nawzajem. Stąd też nasza nazwa –Spółdzielnia Muzyczna Contemporary Ensemble.”

Spółdzielnia Muzyczna to zbiór indywidualności artystycznych, pracujących na wielu polach – jako soliści i solistki, członkowie i członkinie zespołów kameralnych czy orkiestr symfonicznych, naukowców i naukowczyń, kompozytorów. Każdy z członków i członkiń Spółdzielni gromadzi indywidualne doświadczenia, związane z różnymi gałęziami muzyki współczesnej, klasycznej, dawnej, rozrywkowej czy etnicznej. Spółdzielnia to przestrzeń współpracy i wymiany tych doświadczeń, która opiera się na otwartości na nowatorskie pomysły i rozwiązania artystyczne.

Małgorzata Mikulska – flety
Wiktor Krzak – fagoty
Jakub Gucik – wiolonczela, gitara basowa
Aleksander Wnuk – perkusja
Piotr Peszat – elektronika

Udźwiękowienie finansowane przez Miasto Kraków (www.krakow.pl)

 

Dom Norymberski w Krakowie

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.