Przejdź do treści
Pokaz edukacyjny filmu dokumentalnego "W poszukiwaniu zielonych miast" | Her Docs Forum
Data/Czas: 15/09/2023 | 10:00-10:00
Lokalizacja: Kinoteka PKiN | Plac Defilad 1 | Warszawa

HER Docs, Goethe-Institut Warschau i Instytut Francuski / Institut français de Pologne à Varsovie: Zapraszamy szkoły na bezpłatny pokaz edukacyjny filmu dokumentalnego “W poszukiwaniu zielonych miast” w reż. Manon Turiny i François Marquesa (Francja, 2023, 85 min., polska premiera).  Kiedy: piątek, 15 września, godz. 10:00. Gdzie: Kinoteka, sala 3. Zainteresowane szkoły prosimy o zapisy za pomocą poniższego formularza: https://bit.ly/3sGg3u1


Na pokaz zapraszają: Fundacja HER Docs, Francuski Instytut w Polsce, Goethe-Institut w Warszawie i Kinoteka PKiN.
Jak mogłyby wyglądać zielone miasta przyszłości? Odpowiedzi jest wiele, a z tego przystępnego i optymistycznego filmu-podróży wynika, że można skutecznie opowiadać o zmianach analizując możliwe rozwiązania, a nie tylko skupiając się na problemach. Reżyserka i reżyser filmu Manon Turina i François Marques wychowali się w Tuluzie, a potem przez lata pracowali w Londynie. Przedstawiają się jako para mieszczuchów. Po doświadczeniu zamknięcia w trakcie pandemii ruszają w podróż: udają się m.in. do Meksyku, Chicago, Zurychu, Paryża, Berlina i Mediolanu w poszukiwaniu nowych sposobów myślenia o życiu w mieście. Ich podróż wiedzie przez pracownie architektoniczne, działki, ogrody na dachach i szklarnie, a towarzyszą jej rozmowy z urbanist(k)ami, architekt(k)ami, aktywist(k)ami na rzecz zieleni miejskiej. Optymizm – żeby nie powiedzieć entuzjazm – reżyserskiej pary pozwala połączyć tradycję i doświadczenie z rozmachem futurystycznej wizji.
Strona filmu:
https://www.herdocs.pl/fil…/w-poszukiwaniu-zielonych-miast
Trailer:

YouTube

Mit dem Laden des Videos akzeptieren Sie die Datenschutzerklärung von YouTube.
Mehr erfahren

Video laden

Po pokazie odbędzie się rozmowa z udziałem:
– Agnieszki Kowalskiej – dziennikarki, autorki książki “Zielona Warszawa. Alternatywny przewodnik” oraz innych alternatywnych przewodników po Warszawie,
– Grzegorza Stopy – przyrodnika, który od piętnastu lat prowadzi wyjazdy do podlaskich lasów,
– Jadwigi Klaty – działaczki społecznej, aktywistki klimatycznej, kuratorki.
Pokaz jest częścią HER Docs Forum – przeglądu najnowszego kina dokumentalnego autorstwa kobiet, który odbędzie się 13-17 września w Warszawie i któremu przyświeca hasło: zaangażowane spojrzenie.
Więcej informacji o programie na www.herdocs.pl

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.