Przejdź do treści
Pojednanie polsko-niemieckie. Bilans 30-lecia
Data/Czas: 07/12/2018 - 08/12/2018 | 10:00-13:00
Lokalizacja: Fundacja “Krzyżowa” dla porozumienia europejskiego | Krzyżowa 7 | Grodziszcze

Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego, Fundacja Konrada Adenauera w Polsce oraz Ośrodek „Pamięć i Przyszłość” zapraszają do udziału w międzynarodowym seminarium „Pojednanie polsko-niemieckie. Bilans 30-lecia”, która odbędzie się w dniach 7-8 XII 2018 r. w Krzyżowej.

W ramach seminarium zapraszamy do podjęcia namysłu nad kwestiami zasadniczymi, takimi jak:
– Historia relacji polsko-niemieckich na przestrzeni lat 1945-1989 – ze szczególnym uwzględnieniem wszelkich inicjatyw oddolnych, tak polskich jak niemieckich, na rzecz pojednania.
– Rozwój relacji polsko-niemieckich po roku 1989 oraz ocena ich bieżącego stanu.
– Krytyczna ocena dziedzictwa procesu zbliżenia polsko-niemieckiego z perspektywy europejskiej i światowej oraz wnioski, jakie mogą z niego wynikać dla rozwoju społeczeństwa obywatelskiego.

Najciekawsze wystąpienia zostaną opublikowane w samodzielnym tomie studiów.

 

Wszystkich zainteresowanych udziałem w seminarium, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia oraz przesłanie go wraz z abstraktem wystąpienia (do 900 znaków) na adres tomasz.skonieczny@krzyzowa.org.pl do 20 października 2018 r.

 

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo selekcji zgłoszonych referatów pod kątem ich wartości naukowo-poznawczych. O zakwalifikowaniu do udziału w seminarium poinformujemy zainteresowane osoby do 30 października 2018 r.

 

Wszystkim Prelegentom zapewniamy nocleg i pełne wyżywienie.

 

Organizatorzy: Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego, Fundacja Konrada Adenauera w Polsce oraz Ośrodek „Pamięć i Przyszłość”. Więcej 

 

Źródło: Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.