Przejdź do treści
Data/Czas: 16/09/2019 | 17:00-20:00
Lokalizacja: | |

Fundacja Obserwatorium Społeczne – powołana przez abpa Józefa Kupnego dla promocji KNS – od kilku lat realizujemy cykl Debat społecznych. Chcielibyśmy zaprosić do udziału w kolejnej debacie, która odbędzie się 16 IX 2019 r., o godzinie 17 w auli PWT we Wrocławiu. Do dyskusji o pojednaniu w Europie, w 80 lat od wybuchu II wojny światowej zaprosiliśmy dr Annemarie Franke (Fundacja Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego / Stiftung Kreisau) ks. dra hab. Grzegorza Sokołowskiego (Fundacja Obserwatorium Społeczne), Janusza Dobrosza (niegdyś odpowiedzialnego za wypłatę odszkodowań robotnikom przymusowym z okresu II wojny światowej), dra hab. Jarosława Syrnyk (Instytut Pamięci Narodowej we Wrocławiu / Uniwersytet Wrocławski). Debatę moderować będzie redaktor Katarzyna Kaczorowska.

 

Podczas rozmowy poruszone zostaną zagadnienia pojednania w perspektywie I i II wojny światowej oraz relacji pomiędzy Polską, Niemcami i Ukrainą w początkach XXI wieku.
Temat spotkania został sformułowany w formie pytania i brzmi: Pojednanie – czy się dokonało?
Do współpracy w organizacji debaty zaprosiliśmy Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana Wrocław oraz Fundację „Krzyżowa”.
Debata jest realizowana w ramach projektu Wrocław – Dialog – Wspólnota współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław w ramach Wielokultury Wrocław.

 

Obserwatorium Społeczne

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.