Przejdź do treści
Poezja kobiet na Dzień Kobiet
Data/Czas: 08/03/2024 | 19:00-19:00
Lokalizacja: SprachCafé Polnisch e.V. – Polska Kafejka Językowa | Schulzestraße 1 | Berlin

SprachCafé Polnisch e.V. – Polska Kafejka Językowa: Tego roku Międzynarodowy Dzień Kobiet odbędzie się po raz 113. Co za liczba!
Wiele się wydarzyło od czasu, gdy kobiety wszczęły walkę o swoje prawa. Żyjemy w liberalnym społeczeństwie – nie mniej jednak, dostrzegamy martwe punkty i brak równouprawnienia w wielu obszarach życia społecznego. Jednakże prawidłowością i potencjałem procesu emancypacyjnego jest ustawiczny ruch naprzód i wykraczanie poza pierwotnie wyznaczone cele. Po tym, jak wyjdzie się z klatki, trafia się pod kolejne drzwi, które trzeba otworzyć, trzeba zakwestionować wątpliwe przywileje i uznawane za nienaruszalne zasady.


Zaprezentujemy Wam teksty po niemiecku i po polsku o codziennych przemyśleniach, wrażeniach, spotkaniach i takie, które wykraczają poza codzienność.
Nasze autorki znają się ze SprachCafé Polnisch, piszą razem i dzielą się swoimi różnymi doświadczeniami, zawierzają sobie marzenia, wymieniają oświadczenia na temat procesu pisania.
Mają różne pochodzenie, znajdują się w odmiennych sytuacjach życiowych, ale celebrują to, co ich łączy – opisywanie (swojego) świata w języku pochodzenia.
Chcemy umożliwić Wam udział w owym świętowaniu i jesteśmy otwarci na rozmowy, feedback i inne formy wkładu w spotkanie.
Bądźcie z nami! Przy lampce wina/prosecco.
Wiersze czytają:
… liste autorek pojawi się niebawem.
“Poezja kobiet na Dzień Kobiet” – już po raz trzeci w Kafejce/ SprachCafé!
Serdecznie Was zapraszamy!
08.03.2024 o godz. 19.00
w Kafejce przy Schulzestr. 1
13187 Berlin, tuż przy S-Bhf Wollankstr.
Spotkanie odbędzie się w ramach projektów „Das SprachCafé in Pankow” – FEIN-Pilotprojekt – przy wsparciu Urzędu Dzielnicowego Pankow, Berlińskiego Senatu.

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.