Przejdź do treści
Data/Czas: 14/06/2019 | 18:00-20:00
Lokalizacja: | |

Społeczeństwa Europy są podzielone jak nigdy dotąd: tutejsi ścierają się z kosmopolitami, ruchy kobiece z konserwatywną reakcją, unijny establishment z lewicowymi i populistycznym ruchami oporu. Czy z tych napięć zrodzi się nowa, postępowa polityka? A może grozi nam raczej rozpad narodowych wspólnot i „zimne wojny domowe” w poszczególnych krajach? O tym, co i jak dzieli Europę oraz po czyjej stronie warto się opowiedzieć, rozmawiać będziemy z Davidem Goodhartem, autorem głośnej książki Road to Somewhere oraz Agnieszką Graff i Maciejem Gdulą. Prowadzenie: Michał Sutowski

Gość specjalny:
David Goodhart – brytyjski dziennikarz, wieloletni korespondent zagraniczny dziennika „Financial Times”, ostatnio autor głośnej książki The Road to Somewhere: The Populist Revolt and the Future of Politics (2017), zajmował się m. in. analizą społecznych źródeł Brexitu oraz kwestią napięć między różnorodnością i pluralizmem a solidarnością i spójnością społeczną.

 

14 czerwca, piątek, godz. 18.00
Faktyczny Dom Kultury
ul. Gałczyńskiego 12, Warszawa

 

Debata organizowana we współpracy z Fundacją im. Friedricha Eberta.

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.