Przejdź do treści
„Podróżny” („Der Reisende”) A. Boschwitz / Klasyka po niemiecku
Data/Czas: 07/09/2021 | 19:00-19:00
Lokalizacja: | |

Buch, czyli książka: Zapraszamy na dyskusyjne spotkanie online z cyklu KLASYKA PO NIEMIECKU wokół książki „Podróżny” A. Boschwitz. Udział w dyskusji jest bezpłatny i otwarty dla każdego, jednak warto wcześniej znać omawianą książkę. W spotkaniu można wziąć udział na dwa sposoby: czynny – zabierając głos w dyskusji oraz bierny – przysłuchując się rozmowie. Obowiązują zapisy: buchczyliksiazka@gmail.com; moderacja: Marcin Wilk; 07.09, godz. 19.00 „Podróżny” („Der Reisende”) A. Boschwitz, wyd. Znak, Kraków 2019, tłum. Elżbieta Ptaszyńska-Sadowska,
NIEMCY/ KLASYKA PO NIEMIECKU.

Szeczegóły: buchczyliksiazka.org
Wszystkie książki, które będziemy omawiać podczas projektu „Buch, czyli książka” są kopalnią tematów i zagadnień.
Tematów do dyskusji jest wiele – poniżej tylko kilka z nich, które można potraktować jako impuls do rozmowy, hasło lub inspirację. Jak potoczy się dyskusja i o czym będziemy rozmawiać? To zależy od Was – Czytelników!
Urlich A. Boschwitz „Podróżny”:
· strach i lęk jako temat literacki
· odkrywanie „nowej” klasyki dzisiaj
· mistyfikacje w literaturze
·powieść drogi

Projekt „Buch, czyli książka” jest dyskusyjnym klubem książkowym online, składającym się z dwóch panelów: pierwszy z nich polega na prezentacji najnowszych dzieł literatury niemieckojęzycznej, które zostały także przetłumaczone i wydane w Polsce w ciągu ostatnich lat, a drugi koncentruje się na odczytywaniu „na nowo” literatury klasycznej z obszaru krajów niemieckojęzycznych.
Spotkania będą się odbywać online od września do listopada 2021 roku, dwa razy w miesiącu w miesiącu.
Projekt jest wspierany finansowo przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Buch, czyli książka

 

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.