Przejdź do treści
Podróż przez dawne Prusy Wschodnie i kraje bałtyckie.
Data/Czas: 20/06/2022 | 17:00-19:15
Lokalizacja: | |

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej: Prusy Wschodnie i kraje nadbałtyckie są dla wielu Niemców miejscem pochodzenia, miejscem zwiedzania, a także celem podróży. Piękne regiony Polski i trzech krajów bałtyckich (Litwa, Łotwa i Estonia) oferują swoim gościom złożoną historię, dziewiczą przyrodę, fantastyczne plaże, sztukę i kulturę oraz gościnnych ludzi.

Prelegent zabierze Państwa w edukacyjną podróż po krainie „ciemnych lasów i kryształowych jezior” do miejsca urodzenia swojej babci w Prostkach (Prostken). Podróż kontynuowana jest wzdłuż Morza Bałtyckiego, „Mare Balticum”, do do stolic krajów bałtyckich: Wilna, Rygi i Tallina. Poznają Państwo Prusy Wschodnie i kraje nadbałtyckie pod względem historycznym i kulturowym poprzez podróżniczą opowieść. Ponadto otrzymają Państwo cenne wskazówki, jakich miejsc i zabytków oraz kulinarnych przysmaków nie można przegapić w Polsce i
krajach nadbałtyckich. Prelegent jest oficerem Bundeswehry. Przez trzy lata mieszkał i pracował w Bydgoszczy, w Polsce. Jego doświadczenia z licznych podróży wakacyjnych i służbowych po Polsce i krajach nadbałtyckich są również częścią wykładu.

Zgłoszenia: schwientochlowitz@lernraum.pl

Projekt finansowany ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Ojczyzny Republiki Federalnej Niemiec.

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.