Przejdź do treści
Data/Czas: 03/02/2020 | 18:00-20:00
Lokalizacja: Czeskie Centrum Warszawa , Warszawa | ul. Al. Róż 16 | Warszawa

Pewne rozwiązania ograniczające swobodę działalności organizacji obywatelskich od jakiegoś czasu obserwowane w Rosji, zaczęły stopniowo zyskiwać popularność w innych częściach Europy.
Sprzyjało temu upowszechnienie się określonego klimatu politycznego, gospodarczego i społecznego. Wynikające z nich wyzwania utrudniają organizacjom obywatelskim codzienne działanie i dalszy rozwój. Prowadzą do tego zmiany prawne i ograniczanie swobód politycznych („kurczenie się przestrzeni do działalności obywatelskiej”), nasilenie tendencji populistycznych w życiu publicznym, czy zmniejszanie się skali członkostwa i zmiana sposobu, w jaki obywatele i obywatelki angażują się w działalność organizacji.

 

W dyskusji wezmą udział:

Elena Belokurova (German-Russian Exchange, Sankt Petersburg),
Pavel Havlicek (AMO, Praga),
Ulla Pape (Freie Universität Berlin),
Filip Pazderski (Instytut Spraw Publicznych, Warszawa).

Moderacja: Andrey Demidov (Central European University, Budapeszt).

UWAGA: Dyskusja odbędzie się jedynie w języku angielskim.

 

Organizatorzy proszą o rejestrację do piątku, 31 stycznia 2020 pod linkiem: https://www.isp.org.pl/pl/wydarzenia/pod-presja-o-stanie-spoleczenstwa-obywatelskiego-w-unii-europejskiej-i-rosji

 

Debata odbywa się w ramach wizyty studyjnej grupy ekspertów ds. badania społeczeństwa obywatelskiego, działającej przy Forum Społeczeństwa Obywatelskiego EU-Rosja i towarzyszy opublikowaniu kolejnej edycji raportu o Stanie Społeczeństwa Obywatelskiego.

 

Instytut Spraw Publicznych

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.