Przejdź do treści
Data/Czas: 18/06/2020 - 09/07/2020 | 00:00-00:00
Lokalizacja: Plac Wolności Wrocław | Plac Wolności 7 | Wrocław

European Network Remembrance and Solidarity: Kiedy tak naprawdę zakończyła się pierwsza wojna światowa? Ile nowych państw pojawiło się wówczas na mapie? Jak długo trwały działania wojenne mimo zakończenia wojny? Czy milioner był rzeczywiście bogaty i co pierwsza wojna światowa zmieniła w sytuacji kobiet? Na te i inne pytania odpowiada wystawa plenerowa pt. Po Wielkiej Wojnie. Nowa Europa 1918–1923, która po raz pierwszy zostanie zaprezentowana w Polsce.

 

 

Jako pierwsi zobaczą ją mieszkańcy Wrocławia i goście odwiedzający miasto, od 18 czerwca do 9 lipca.

Ekspozycja, przygotowana przez Europejską Sieć Pamięć i Solidarność we współpracy z międzynarodowym gronem historyków, stanowi próbę syntezy burzliwych początków dwudziestolecia międzywojennego, ze szczególnym uwzględnieniem historii Europy Środkowo-Wschodniej. Składa się na nią ponad 200 ujętych w interaktywną formę materiałów archiwalnych – fotografii, dokumentów, filmów, map oraz indywidualnych świadectw pamięci.

Ze względu na sytuację związaną z epidemią wirusa COVID-19 prezentacja odbywać się będzie przy zachowaniu wszystkich dostępnych środków bezpieczeństwa.

Wystawa w języku polskim i angielskim. Zapraszamy do zwiedzania!

 

European Network Remembrance and Solidarity

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.