Przejdź do treści
Po stronie pamięci | spotkanie z Oksaną Zabużko
Data/Czas: 21/11/2022 | 18:00-18:00
Lokalizacja: Międzynarodowe Centrum Kultury | Rynek Główny 25 | Kraków

Międzynarodowe Centrum Kultury: Tegoroczną laureatką Nagrody Rady Miasta Krakowa im. Stanisława Vincenza została Oksana Zabużko. Pomimo że to wyróżnienie oficjalnie zostanie wręczone w Krakowie podczas VII Kongresu Open Eyes Economy Summit, to już dzisiaj zapraszamy Państwa na spotkanie ,,Po stronie pamięci”, które odbędzie się 21 listopada o godz. 18:00. Z Oksaną Zabużko będą rozmawiać Łukasz Galusek i Katarzyna Kotyńska. Dzieło Oksany Zabużko jest błyskotliwą próbą przerzucenia pomostów pomiędzy narodami i kulturami. To uniwersalny światopogląd wyrażany żarliwą dykcją, opowiadający się po stronie prawdy.

To poszukiwanie dialogu, ale także sprzeciw wobec polityki i historii, ich uproszczeń, zawłaszczeń, przekłamań.
Twórczość Zabużko wyrasta z głębokiej wiary w zbawczą moc kultury, która potrafi wydźwignąć z zapomnienia. W jej pisarstwie możemy przeglądać się jak w zwierciadle. Wydobywa na światło wiele problemów, które uznać możemy za fundamentalnie wspólne i daje nam klucze do lepszego ich rozumienia. Podejmowany przez nią wysiłek nawiązania międzykulturowego dialogu przypomina działalność Stanisława Vincenza, patrona nagrody przyznawanej przez Radę Miasta Krakowa.

 

MCK

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.