Przejdź do treści
Data/Czas: 01/07/2019 | 15:30-17:00
Lokalizacja: | |

Dla przeważającej większości europejskich polityków i dyplomatów jasne jest, że nie ma powrotu do relacji z Rosją sprzed 2014 r. Konflikt na Ukrainie spowodował załamanie się modelu opartego o — z biegiem lat coraz bardziej pozorowaną — przynależność Rosji do europejskiej wspólnoty normatywnej. Nie wiadomo jednak, co może go zastąpić. Budowa nowej wizji stosunków UE-Rosja zajmie lata, a nawet dekady. Pozwoli ona jednak zmniejszyć ryzyko konfliktu, otworzyć niektóre obszary współpracy i równocześnie umożliwi skuteczniejszą odpowiedź na wyzwania ze strony Rosji. Jakie lekcje Europa wyciągnęła z załamania stosunków z Rosją po 2014 r.? Czy możliwa jest ich odbudowa przy jednoczesnym wsparciu dla Ukrainy w konflikcie? Gdzie współpracować i na jakich zasadach?

 

Na te i inne pytania odpowiedzą zaproszeni goście:

Kadri Liik – Senior Policy Fellow w ECFR
Marek Menkiszak – kierownik zespołu rosyjskiego w Ośrodek Studiów Wschodnich – OSW
Hans-Peter Hinrichsen, kierownik wydziału Rosji, Białorusi, Ukrainy, Mołdawii i Partnerstwa Wschodniego w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Niemiec

Rozmowę poprowadzi dyrektor ECFR Warsaw, Piotr Buras.

Debata będzie tłumaczona symultanicznie na język polski i angielski.

Udział w debacie jest bezpłatny, ale prosimy o rejestrację.

 

ECFR WARSAW

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.