Przejdź do treści
Płeć a konflikty
Data/Czas: 08/12/2023 | 17:00-17:00
Lokalizacja: Institut français de Pologne à Cracovie | Stolarska | Warszawa

Institut français de Pologne à Cracovie: 16 listopada to Międzynarodowy Dzień Tolerancji, 25 listopada to dzień walki z przemocą wobec kobiet i dziewcząt, a 10 grudnia to Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. W ramach corocznej międzynarodowej kampanii 16 Dni Akcji Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć, Ambasada Francji w Polsce, Konsulat Generalny Francji w Krakowie i Instytut Francuski w Polsce organizują na konferencję-debatę „Płeć a konflikty”: Jakie nowe pytania dotyczące praw kobiet pojawiają się w okresach konfliktów zbrojnych? Zapraszamy studentów, organizacje pozarządowe, ekspertów i wszystkich zainteresowanych kwestiami związanymi z poszanowaniem praw kobiet w kontekście konfliktów do udziału w konferencji w Instytucie Francuskim w Krakowie. Rozmowy będą kontynuowane podczas koktajlu.


Prelegenci i publiczność omówią trzy tematy:
Zmieniającą się rolę kobiet w działaniach wojennych i w wojsku
Przemoc ze względu na płeć w czasie konfliktów, a w szczególności traktowanie gwałtu jako broni wojennej
Przyjmowanie uchodźczyń w krajach Unii Europejskiej: dostęp do zatrudnienia, szkoleń i opieki zdrowotnej jest prawdziwym wyzwaniem dla krajów przyjmujących
Tłumaczenie 🇵🇱 🇫🇷
Konferencja odbędzie się w siedzibie Instytutu Francuskiego w Krakowie. Rejestracja odbywa się za pośrednictwem formularza ze względu na ograniczoną liczbę miejsc.
Konferencja będzie transmitowana na platformie Zoom
Link do udziału online zostanie udostępniony w przededniu wydarzenia

Patronaty honorowe: Fundacja Juniper / Presage – Sciences Po

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.