Przejdź do treści
Piotr Alexewicz. Koncert z cyklu: "Z klasyką przez Polskę"
Data/Czas: 20/08/2023 | 18:00-18:00
Lokalizacja: Kościół św. Jana Chrzciciela i św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Świerzawie | Złotoryjska 25 | Świerzawa

Dolnośląskie Laboratorium Kultury, Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu (OKiS) i Narodowy Instytut Muzyki i Tańca: Piotr Alexewicz to jeden z najbardziej utalentowanych pianistów swojej generacji. Urodzony w 2000 r., student Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie prof. Pawła Zawadzkiego. Od września 2022 student prof. Konstantina Scherbakova w Zürcher Hochschule der Kunste w Zurychu. Półfinalista XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, podczas którego przyznana została mu nagroda im. prof. Zbigniewa Drzewieckiego.


Laureat I nagrody i dwukrotny zwycięzca 48. i 50. Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina.
Znaczące dokonania konkursowe polskiego pianisty zostały zauważone na arenie międzynarodowej. Artysta może poszczycić się m.in. laurami na takich konkursach jak: Grand Prix, nagroda publiczności i nagroda Musicdeco na III Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Ville de Gagny w Paryżu, II nagroda na Jeunesses International Music Competition Dinu Lipatti w Bukareszcie.

Cykl koncertów „Z klasyką przez Polskę” to projekt Polskiego Impresariatu Muzycznego realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca we wszystkich regionach kraju. Propaguje
muzykę klasyczną i jazzową poprzez promocję znakomitych artystów oraz ambitnego repertuaru w miejscach, w których
publiczność na co dzień nie obcuje z ambitną sztuką i nie ma możliwości uczestnictwa w ciekawych i różnorodnych działaniach kulturalnych.
Na Dolnym Śląsku jest współorganizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego z inicjatywy Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego Krzysztofa Maja.
Operatorem przedsięwzięcia jest Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Dolnośląskie Laboratorium Kultury. Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
oraz budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.