Przejdź do treści
Pilotaż paktu uczciwości w UE. Rezultaty i perspektywy
Data/Czas: 23/11/2021 - 24/11/2021 | 10:00-12:00
Lokalizacja: | |

Fundacja Batorego: Zapraszamy na dwudniową konferencję „Pilotaż paktu uczciwości w Unii Europejskiej. Rezultaty i perspektywy”, która odbędzie się 23 i 24 listopada 2021 roku w godzinach 10.00 – 12.00. Wydarzenie będzie transmitowane na profilach Fundacji Batorego na Facebooku oraz YouTube. Drugiego dnia konferencji transmisja będzie dostępna w polskiej oraz angielskiej wersji językowej. Od 2016 roku Fundacja Batorego pełniąc rolę obserwatora społecznego w ogólnoeuropejskim pilotażu Paktu Uczciwości przyglądała się modernizacji linii kolejowej nr 1 na odcinku Częstochowa – Zawiercie.

Po zakończeniu działań monitoringowych przyszedł czas na podsumowanie – co udało się osiągnąć? Czy pakt uczciwości będzie powielany w przyszłości? W jaki sposób obywatele mogą włączać się w monitorowanie zamówień? O tym będziemy rozmawiać z naszymi gośćmi podczas dwóch paneli dyskusyjnych podsumowujących projekt. Pierwszego dnia konferencji dyskusja poświęcona będzie wnioskom z polskiego pilotażu. Perspektywę obserwatora, zamawiającego, wykonawcy oraz instytucji zarządzającej funduszami unijnymi zaprezentują przedstawiciele wszystkich stron polskiego paktu uczciwości. Drugiego dnia tematem rozmowy będzie aktywizowanie obywateli do działań monitoringowych, o czym opowiedzą osoby zaangażowane w koordynację europejskiego pilotażu paktu uczciwości, obserwatorzy z innych państw oraz polscy interesariusze projektu.
Więcej o pakcie na: www.paktuczciwosci.pl/o-pakcie/

PROGRAM

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu „Pakty uczciwości – mechanizm obywatelskiej kontroli na rzecz ochrony funduszy UE, etap II”, finansowanego przez Komisję Europejską.

Fundacja Batorego

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.