Przejdź do treści
Data/Czas: 12/01/2021 | 19:00-23:00
Lokalizacja: | |

Austriackie Forum Kultury: Pewnego razu niemłody już aptekarz z Salzburga otrzymuje cios w głowę od nieznanego napastnika. W wyniku tego ataku traci mowę, a całe jego życie zostaje wywrócone do góry nogami. W towarzystwie dwóch świeżo poznanych osobników – pisarza i ex-narciarza! – wyrusza w tajemniczą podróż, by na koniec odzyskać mowę i opowiedzieć swoją historię. W tej powieści Peter Handke próbuje stworzyć współczesną wersję arturiańskiej historii o rycerzu wyruszającym w nieznane. Czego uczy się rycerz-aptekarz podczas tej wyprawy? Jaka wizja samej natury opowieści i jej związków z ludzkim życiem wyłania się z tej historii? Seminarium z cyklu „Austria. Laboratorium krytyczne”. Cios w głowę – Peter Handke “Pewnej ciemnej nocy wyszedłem z mojego cichego domu”. Prowadzenie: Barbara Klicka, Kalina Kupczyńska (Instytut Filologii Germańskiej UŁ), Adam Lipszyc (Instytut Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk).

Lektura: Peter Handke, Pewnej ciemnej nocy wyszedłem z mojego cichego domu, przeł. Elżbieta Ptaszyńska-Sadowska, Czytelnik, Warszawa 1999.

12.01.2021 (wt.), 19:00
ON-LINE (więcej informacji)

Pomysł cyklu: Agnieszka Borkiewicz (Austriackie Forum Kultury) i Adam Lipszyc (Instytut Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk)
Organizacja: Austriackie Forum Kultury w Warszawie

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.