Przejdź do treści
Data/Czas: 11/06/2019 | 10:00-11:30
Lokalizacja: | |

Warszawskie Biuro ECFR i Fundacja im. Heinricha Bölla w Warszawie zapraszają na debatę “Parlament Europejski – jak bardzo europejski?”. Tegorocznej kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego towarzyszyło wiele emocji i niepewności. Eurosceptycy mogą znacząco zwiększyć swój stan posiadania, a to z kolei zmusi dwie największe frakcje – EPP i S&D – do budowy nowych, szerszych proeuropejskich koalicji. W wyborach wzięła udział Wielka Brytania, która de facto od wielu miesięcy jest już jedną nogą poza wspólnotą. W wielu krajach, jak w Polsce, wybory europejskie stały się testem rozkładu sił politycznych i nastrojów społecznych przed nadchodzącymi wyborami narodowymi.

 

Dwa tygodnie po wyborach to czas na podsumowania i pytania o przyszłość instytucji europejskich. W jakim stopniu sprawdziły się te czarne i bardziej optymistyczne scenariusze? Co wyniki wyborów mówią o oczekiwaniach i lękach Europejczyków? Jaki jest rozkład sił politycznych, jakie stare i nowe frakcje i koalicje będą nadawały ton pracom zgromadzenia? Jaki wpływ będą miały wybory do PE na kształt pozostałych instytucji europejskich?

W debacie wezmą udział:

Ulrike Lunacek, była wiceprzewodnicząca Parlamentu Europejskiego i eurodeputowana z ramienia austriackich Zielonych
Susi Dennison, dyrektorka programu European Power w ECFR
Wawrzyniec Smoczyński, niezależny publicysta, założyciel Polityka Insight

 

Spotkanie będzie moderowała Agnieszka Lichnerowicz, dziennikarka TOK FM
Dyskusja odbędzie się w języku polskim i angielskim. Zapewniamy tłumaczenie symultaniczne.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale prosimy o rejestrację – https://link.do/7ajsZ.

Miejsce: Marzyciele i Rzemieślnicy, Bracka 25, III piętro, 00-028 Warszawa

Po debacie organizatorzy zapraszają na poczęstunek i rozmowy kuluarowe.

 

ECFR Warszawa

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.