Przejdź do treści
Panel tłumacki: Sofija Andruchowycz, Ryszard Kupidura, Karolina Drozdowska, Agnieszka Kalus
Data/Czas: 24/06/2022 | 19:00-19:00
Lokalizacja: Taras Biblioteki Raczyńskich | wejście od Al. Marcinkowskiego 23 | Poznań

Biblioteka Raczyńskich: O trudach znalezienia wspólnego języka porozmawiają Sofija Andruchowycz -ukraińska pisarka i tłumaczka, Ryszard Kupidura, wschodoznawca, ukrainista, tłumacz, adiunkt Zakładzie Ukrainistyki Instytu Filologii Rosyjskiej i Ukraińskiej na Wydziale Neofilologii UAM, wiceprezes Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Polska-Ukraina”, Karolina Drozdowska, doktor literaturoznawstwa na Uniwersytecie Gdańskim, tłumaczka literatury norweskiej, autorka przekładów książek m.in. Larsa Myttinga, Marii Aubert, Jorna Liera Horsta.

Rozmowę prowadzi Agnieszka Kalus- anglistka, tłumaczka literatury angielskiej, autorka bloga czytambolubie.
Festiwal Ludzie Książki jest częścią projektu „Sztuczna inteligencja w służbie książki”, który korzysta z dofinansowania z Programu Kultura w ramach Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021.
Organizatorem Festiwalu jest Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu, partnerami Fundusze norweskie i EOG, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytut Książki, Miasto Poznań, NORLA, Literacka. Tu się czyta

Biblioteka Raczyńskich

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.