Przejdź do treści
Data/Czas: 16/06/2019 - 22/06/2019 | 00:00-23:59
Lokalizacja: | |

Międzynarodowe seminarium „Pamięć, zrozumienie, przyszłość” dla uczestników z Polski, Niemiec i Bałkanów Zachodnich – Krzyżowa, Wrocław, 16-22.06.2019. Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego zaprasza studentów i wolontariuszy z Polski i Niemiec zainteresowanych tematami pojednania, polsko-niemieckich relacji i kultury pamięci na trzecią edycję seminarium „Pamięć, zrozumienie, przyszłość”, dotychczas realizowanego pod nazwą „Pojednanie i pamięć”. Projekt jest organizowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Polski, Ambasadę Niemiec w Warszawie, Fundację „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego przy wsparciu Przedstawicielstwa Regionalnego Komisji Europejskiej we Wrocławiu. Seminarium odbędzie się w Krzyżowej i we Wrocławiu w dniach 16-22.06.2019 r.

 

W wydarzeniu wezmą udział studenci, wolontariusze i pracownicy NGO z Polski, Niemiec i Bałkanów Zachodnich. Celem seminarium jest refleksja nad procesem pojednania polsko-niemieckiego, które może stanowić inspirację dla innych narodów, próbujących odnaleźć porozumienie mimo trudnej przeszłości.

 

Podczas siedmiodniowego spotkania uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z historią Krzyżowej, polsko-niemieckich relacji i pojednania, niemieckiej pamięci o Śląsku czy doświadczeniami polsko-niemieckiej wymiany młodzieżowej, zwiedzić ośrodek w Krzyżowej, Muzeum Gross Rosen, Muzeum Śląskie w Görlitz, Uniwersytet Wrocławski i Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu. Spotkanie rozpocznie się uroczystą kolacją w Konsulacie Generalnym Niemiec we Wrocławiu.

 

Uczestnictwo jest bezpłatne, organizator pokrywa również koszty przejazdów.

Profil uczestników:

· Wiek: 18-30 lat;

· Zainteresowanie tematami pojednania, polsko-niemieckich relacji, kultury pamięci;

· Preferowane: aktywność w NGO, doświadczenie w realizacji projektów polsko-niemieckich;

· Znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym.

Zakończenie rekrutacji: 24 maja 2019 r.

Szczegółowe informacje nt. spotkania, w tym program i formularz zgłoszeniowy, można znaleźć na stronie internetowej Fundacji „Krzyżowa”:
PL / ENG / DE 

 

Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.