Przejdź do treści
Data/Czas: 25/06/2020 | 18:00-18:00
Lokalizacja: | |

Austriackie Forum Kultury: Overflow Error – Część 1: Spotkanie z Moniką Seyfried – zapowiedź polsko-austriackiej wystawy w Austriackim Forum Kultury. Overflow Error – to określenie z informatyki, w uproszczeniu oznaczające błąd, który występuje, gdy komputer próbuje przetworzyć ilość danych większą niż pozwala na to jego konstrukcja lub program. Metafora ta stała się punktem wyjścia do zaprezentowania twórczości dwóch artystek – Moniki Seyfried z Polski i Sarah Howorka z Austrii. Obie artystki w swoich pracach posługują się mediami cyfrowymi poruszając przy tym bardzo wiele aktualnych pytań. W ich praktyce artystycznej łączy je zainteresowanie tzw. Big Data. Dostęp do dużych zasobów danych i wiedza o ich przepływie daje ogromną kontrolę nad społeczeństwem. Wynikające z tego zagrożenia są jednym z wyzwań współczesności i łącza się z wieloma aspektami życia takimi jak – polityka, ekonomia, kultura oraz ekologia.

 

25.05.2020 (poniedziałek), godz. 18:00
po polsku
ONLINE

Zoom
Meeting ID: 899 9886 5087

 

Na wystawie w Austriackim Forum Kultury będziemy mogli zobaczyć prace obu artystek. Monika pokaże realizacje związane z pytaniem o przechowywanie danych oraz obiektów sztuki, jak również nowatorski projekt przechowywania danych cyfrowych w kodzie DNA roślin. Sarah pokaże obrazy inspirowane statystyką oraz technologią monitoringu i zbierania danych jak również instalacje interaktywne.

 

Monika Seyfried jest projektantką interakcji z Warszawy, jej praca opiera się na własnym doświadczeniu ze sztuką, fotografią oraz filmem. W swojej praktyce artystycznej działa na styku nowych technologii, mediów cyfrowych i środowiska naturalnego, tworząc bogate sensorycznie, interaktywne przestrzenie.

 

Wystawa odbywa się w ramach programu Creative Austrians, w którym szczególnie akcentujemy punkty przecięcia między sztuką i innymi dziedzinami, w tym wypadku między sztuką, nauką i technologią.

 

Austriackie Forum Kultury

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.