Przejdź do treści
OP ENHEIM i Goethe-Institut Krakau
Data/Czas: 25/09/2021 - 26/09/2021 | 00:00-23:59
Lokalizacja: OP ENHEIM | Plac solny 4 | Wrocław

OP ENHEIM i Goethe-Institut Krakau: Czy sztuka może uratować planetę? Zapraszamy do OP ENHEIM na konferencję poświęconą ekologii i sztuce. Zainauguruje ona kilkumiesięczny projekt, dzięki któremu dowiemy się, w jaki sposób działania aktywistów, managerów i instytucji kultury czy artystów mogą w wartościowy sposób wpłynąć na społeczeństwo w dobie postępujących zmian klimatycznych. Wspólnie sprawdzimy, czy sztuka i kultura mają moc uleczania.


W ostatnim czasie zauważalny jest wzrost inicjatyw poświęconych ekologii, epoce określanej mianem antropocenu, roli sztuki i kultury, jaką mają czy też mogą pełnić w formułowaniu nowych, dobrych nawyków. Czy jednak wydarzenia te mają rzeczywiste przełożenie na budowanie ekologicznej świadomości, dobrych praktyk czy społecznej odpowiedzialności? A jeśli tak – to w jakim stopniu? Czy w dalszym ciągu są zaledwie kroplą w morzu potrzeb? Jaką pomoc niesie ze sobą sztuka?

Chcąc odpowiedzieć na te pytania, zaprosiliśmy do OP ENHEIM ekspertów i ekspertki z Polski i Niemiec, którzy wspólnie z nami, postarają się odpowiedzieć na postawione powyżej pytania, jak również to tytułowe – Can Art Save the Planet?

Wstęp wolny. Zapisy: visit@openheim.org

HARMONOGRAM KONFERENCJI

Can Art Save the Planet, to cykl wydarzeń odpowiadających na aktualne wyzwania, które stoją przed sztuką i kulturą w dobie postępujących zmian klimatycznych. Otwarty dla publiczności program społeczny składa się z wydarzeń mających na celu przybliżenie tematyki ekologicznej, w sposób, który daje możliwość wymiany doświadczeń między Polską i Niemcami. Program ten nastawiony jest na zagadnienia związane ze sztuką i kulturą, oraz ich społeczną odpowiedzialnością. Niezwykle ważne są tu dla nas dobre praktyki międzynarodowe, które mogą stać się dobrym przykładem i zadbać o długofalowość efektów podejmowanych działań.
W ramach projektu powstanie seria podcastów oraz publikacja online.

Program realizowany jest we współpracy z Fundacją Współpracy Polsko-Niemieckiej w ramach linii projektowej „30 lat Traktatu – 30 lat FWPN”, Goethe Institut w Krakowie i Miastem Wrocław.

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.