Przejdź do treści
Online-Workshop: Kaoko Amano & Tomasz Skweres
Data/Czas: 30/08/2022 | 17:30-17:30
Lokalizacja: | |

Austriackie Forum Kultury: Kaoko Amano & Tomasz Skweres. Warsztaty online z nowoczesnych technik śpiewu i nowych technik gry na wiolonczeli oraz krótka prezentacja sceny muzycznej w Austrii. Podczas warsztatów Kaoko Amano opowie o nowoczesnych technikach śpiewu w oparciu o kluczowe dzieło XX wieku – Sequenza III Luciano Berio. Dzieło zostało napisane prawie 60 lat temu, ale nie straciło nic ze swej aktualności i było na tyle nowatorskie w chwili powstania – zwłaszcza w zakresie wykorzystania nowoczesnych, wówczas zupełnie nowatorskich, technik gry – że na podstawie tego tekstu można stworzyć dość szczegółowy przegląd możliwości wokalnych i ich zastosowania we współczesnej muzyce. W swoim wykładzie Kaoko Amano opisze rozwój technik wokalnych w XX i XXI wieku, zaczynając od “pioniera” muzyki współczesnej – Austriaka Arnolda Schönberga.


Tomasz Skweres zaprezentuje nowe techniki gry na wiolonczeli oraz przedstawi krótki przegląd bardzo zróżnicowanej sceny muzycznej w Austrii, zwłaszcza jeśli chodzi o zespoły specjalizujące się w muzyce współczesnej, ale także festiwale muzyki współczesnej i uniwersytety muzyczne.
Uczestnicy są zaproszeni do zadawania pytań i aktywnego udziału w warsztatach. Warsztaty odbędą się w języku angielskim, gdyż powstał przede wszystkim z myślą o młodych artystach i artystkach z Ukrainy, których sytuacja zmusiła do ucieczki z kraju.
Tomasz Skweres — ur. 3 kwietnia 1984 r., polski kompozytor i wiolonczelista mieszkający w Wiedniu. Studiował kompozycję u Chayi Czernowin i Detleva Müllera-Siemensa oraz wiolonczelę u Valentina Erbena i Stefana Kropfitscha na Uniwersytecie Muzyki i Sztuk Scenicznych w Wiedniu.
Kaoko Amano urodziła się w Tokio. Początkowo studiowała śpiew i edukację muzyczną na Uniwersytecie Tokyo Gakugei. Następnie ukończyła studia podyplomowe w Konserwatorium Wiedeńskim. Zdobyła II nagrodę i nagrodę specjalną na VIII Konkursie Emmy Destinn. Głównie zajmuje się muzyką współczesną.
Organizatorami wydarzenia są Help Musicians Ukraine oraz Austriackie Forum Kultury.
30.08.2022, 17:30, ZOOM
Online
Po angielsku

 

Austriackie Forum Kultury

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.