Przejdź do treści
Data/Czas: 11/04/2019 - 13/04/2019 | 00:00-23:59
Lokalizacja: | |

Czwarta edycja Gdańskich Spotkań Literackich Odnalezione w tłumaczeniu odbędzie się 11 – 13 kwietnia 2019 roku w Gdańsku. Zabierze nas w Podróż na Wschód – spotkania osnute będą wokół literatur i kultur zarówno tuż zza wschodniej granicy Polski, jak i krajów Środkowego i Dalekiego Wschodu. Mówimy o literaturze w przekładzie w ciekawy i różnorodny sposób, pokazujemy go szerokiej publiczności, włączamy do rozmów przekładzie pisarzy, artystów różnych dyscyplin, krytyków literatury, a przede wszystkim – tłumaczy i czytelników. Zapraszamy na spotkania, które lubicie najbardziej: rozmowy pisarza z tłumaczami czy sparring tłumaczy. Nie zabraknie też zaskakujących formatów i nietypowych realizacji – ćwiczeń dla umysłu i ciała, zgłębiania nowych obszarów okołoprzekładowych.

 

W trakcie festiwalu wręczona zostanie Nagroda za Twórczość Translatorską im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego. Przyznamy ją w dwóch kategoriach: za przekład jednego dzieła oraz za całokształt twórczości. Nominowanych poznamy na przełomie lutego i marca 2019 roku.

 

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. Szczegóły programu ogłosimy już wkrótce!

Organizatorzy: Instytut Kultury Miejskiej, Miasto Gdańsk

Patronat medialny: Pismo. Magazyn opinii, Tygodnik Powszechny
Partnerzy: Dwutygodnik, Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury

 

Źródło: Instytut Kultury Miejskiej

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.