Przejdź do treści
Data/Czas: 27/07/2019 | 11:00-13:00
Lokalizacja: | |

Stary Bieżanów, okolice Drożdżowni, Wzgórze Kaim ‒ miejsca te z pewnością nie przychodzą Wam do głowy jako pierwsze, kiedy myślicie o turystycznej mapie Krakowa.  Temat wakacyjnego „Znaku” „Mikrowyprawy ‒ przygoda jest wszędzie” stanowi idealny pretekst do tego, by odkryć nieznane zakątki swojego miasta i odnaleźć radość płynącą z mikropodróży! W sobotę, 27 lipca, o godzinie 11.00 wybierzemy się na spacer po okolicach Starego Bieżanowa, by zachwycić się lokalnym pięknem i na nowo nauczyć się, jak odbierać otaczającą nas rzeczywistość. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Jeżeli chcecie zakosztować krakowskiej mikrowyprawy, napiszcie maila na adres: miesiecznik@znak.com.pl, podając swoje imię, nazwisko i numer telefonu (konieczny do ewentualnego kontaktu).
Ilość miejsc ograniczona!

Przewodnikiem krakowskiej mikrowyprawy będzie Jakub Kornhauser ‒ poeta, eseista, tłumacz, literaturoznawca. Laureat Nagrody im. Wisławy Szymborskiej za tom prozy poetyckiej „Drożdżownia”. Jego ostatnie publikacje to monografia „Awangarda. Strajki, zakłócenia, deformacje”, zbiór esejów „Wolność krzepi” oraz zbiór prozy poetyckiej „Dziewięć dni w ścianie”. Miłośnik mikrowypraw pieszych i rowerowych. W latach 2017‒2018 w krakowskim dodatku do „Gazety Wyborczej” publikował cykl esejów „Granice miasta” o podróżach rowerowych po peryferiach Krakowa.

 

Miesięcznik ZNAK

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.