Przejdź do treści
Od paktu Ribbentrop-Mołotow do ataku Niemiec na Związek Radziecki
Data/Czas: 16/09/2021 | 15:00-15:00
Lokalizacja: | |

82 lata temu, 23 sierpnia 1939 r., III Rzesza i Związek Radziecki podpisały pakt o nieagresji, który przeszedł do historii jako „pakt Ribbentrop-Mołotow”. Tajny protokół dodatkowy przewidywał unicestwienie II RP i podział Europy na niemieckie i sowieckie strefy wpływów. Międzynarodowa konferencja „Od paktu Ribbentrop-Mołotow do ataku Niemiec na Związek Radziecki” organizowana przez Towarzystwo Niemiecko-Białoruskie (deutsch-belarussische gesellschaft (dbg), Fundację Współpracy Niemiecko-Polskiej oraz Forum Niemiecko-Ukraińskie (Deutsch-Ukrainisches Forum e.V.) stanowi próbę pokazania tych brzemiennych w skutkach wydarzeń w całej złożoności. W centrum zainteresowania znajdą się losy Białorusi i Ukrainy.

Debatować będą m.in.: były minister spraw zagranicznych RP prof. dr hab. Adam Daniel Rotfeld, Anton Drobovych, dyrektor Ukraińskiego Instytutu Pamięci Narodowej oraz prof. Claudia Weber, Europa-Universität Viadrina. Szczegółowy program wkrótce.

W związku z pandemią premierę konferencji będzie można obejrzeć 16 września 2021 r. o godzinie 15:00 w trzech wersjach językowych (DE/PL/RU) na profilu i YT.

Już teraz możecie zadawać pytania panelistom. Zbieramy je pod adresem: gedenken_pamiec@sdpz.org

FWPN

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.