Przejdź do treści
Obywatelskość – jak ją rozwijać? Z doświadczeń Korczaka
Data/Czas: 17/01/2019 | 18:00-18:00
Lokalizacja: Muzeum Historii Żydów Polskich | Mordechaja Anielewicza 6 | Warszawa

Czy warto sięgać do doświadczeń wychowawczych Janusza Korczaka? Czym jest obywatelskość i jak ją rozwijać? Zapraszamy na wykład towarzyszący wystawie “W Polsce króla Maciusia”, który wygłosi Marta Ciesielska z Korczakianum. Janusz Korczak, aktywny uczestnik ruchów emancypacyjnych i reformatorskich początku XX wieku, uznawał “obywatelskość” najmłodszych za ważny czynnik w walce o ich realne prawa i nową pozycję społeczną. Konsekwentnie promował i realizował ideę: “Dziecko – już mieszkaniec, obywatel i już człowiek”. Czy warto sięgać do tych doświadczeń? Czy współcześnie są równie inspirujące? Wydarzenie towarzyszy wystawie “W Polsce króla Maciusia. 100-lecie odzyskania niepodległości”. Więcej o cyklu wykładów.

 

Marta Ciesielska – kustoszka, dokumentalistka, edytorka; koordynatorka prac Korczakianum, pracowni Muzeum Warszawy. Zaangażowana od lat w podstawowe prace badawcze i archiwalne oraz projekty (wydawnicze, edukacyjne, wystawiennicze) dotyczące biografii i spuścizny życiowej Henryka Goldszmita/Janusza Korczaka, a także recepcji jego postaci i dzieła – w Polsce czy zagranicą.

 

Wstęp wolny

 

Źródło: Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.