Przejdź do treści
Nowe wyzwania, stare problemy: Ukraina 5 lat po Euromajdanie.
Data/Czas: 12/11/2018 - 17/11/2018 | 00:00-23:59
Lokalizacja: | |

Inside Ukraine.
Nowe wyzwania, stare problemy: Ukraina 5 lat po Euromajdanie. Podróż studyjna dla polskich i niemieckich dziennikarzy na Ukrainę 12.-17.11.2018
Termin nadsyłania zgłoszeń: 23. września 2018

W listopadzie 2013 r. doszło na Ukrainie do rewolucji nazywanej przez wielu Euromajdanem. „Euro“ wskazywało na Europę, na pragnienie prozachodniej orientacji, integracji z europejskim systemem wartości. Niemniej jednak ludzie wyszli na ulice także z powodu wewnętrznych problemów, takich jak korupcja, bezkarność władzy, nadużywanie siły przez policję i wreszcie chęć odcięcia się od Rosji, poszukiwanie ukraińskiej tożsamości.
W jakim miejscu znajduje się Ukraina pięć lat po tych wydarzeniach? Podróż studyjna „New struggles, old problems: Ukraine 5 years after Euromaidan” daje polskim i niemieckim dziennikarzom możliwość wyrobienia sobie zdania na ten temat.

Rozmowy z wiodącymi ukraińskimi politykami, spotkania z ekspertami, artystami i dziennikarzami pomogą w krytycznej refleksji nad zmianami i obecną sytuacją na Ukrainie. Na ile skuteczna jest walka z korupcją? Jak skłonny do reform jest ukraiński rząd? Jakie szanse ma opozycja w wyborach prezydenckich i parlamentarnych 2019? Jak wojna zmieniła ukraińskie społeczeństwo? Jaki wpływ na tożsamość narodową ma proces dekomunizacji? Na ile istotny jest ponadnarodowy dialog z Polakami i Niemcami w kwestiach historycznych i bieżących?
Podróż skupia się wokół czterech wątków tematycznych: przemiany polityczne, wojna na wschodzie, polityka pamięci i media.
Adresaci projektu
Podróż skierowana jest do aktywnych zawodowo dziennikarzy mediów drukowanych i radia, a także do fotoreporterów.

 

Język
Oficjalnym językiem podróży studyjnej będzie angielski – w tym języku porozumiewają się ze sobą uczestnicy, po angielsku odbędzie się większość spotkań (jeśli zajdzie potrzeba, spotkania będą tłumaczone na angielski).

 

Koszty przygotowania programu, a także koszty podróży i zakwaterowania oraz wyżywienia pokrywa Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej.

 

Prosimy o nadsyłanie zgłoszeń z następującymi załącznikami:
– list motywacyjny W JĘZYKU ANGIELSKIM
– życiorys W JĘZYKU ANGIELSKIM (z listą najważniejszych publikacji)
– dwie nowsze publikacje
– w późniejszym terminie należy dosłać potwierdzenie współpracy z redakcją do akredytacji dziennikarskiej

 

Kompletne zgłoszenia prosimy nadsyłać w wersji elektronicznej (format PDF) w terminie do 23 września 2018: pylypchuk@n-ost.org

 

Ważne: Prosimy zwrócić uwagę na termin ważności paszportu: min. 6 miesięcy od daty zakończenia podróży studyjnej.

 

Podróż studyjna jest projektem Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej realizowanym wspólnie z n-ost.
Projekt finansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec.

 

Źródło: Fundacja Współpracy Polsko – Niemieckiej

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.