Przejdź do treści
Noc Muzeów we Wrocławiu
Data/Czas: 19/05/2018 | 00:00-00:00
Lokalizacja: | |

Od kilku lat wrocławskie muzea, galerie i instytucje kultury w jeden wybrany wieczór w roku otwierają swoje podwoje dla wrocławian i turystów. W tym roku Noc Muzeów we Wrocławiu odbędzie się 19 maja. Do stałych uczestników wydarzenia dołączają też debiutanci, a nowe galerie czy miejsca kultury zapraszają na nocne zwiedzanie. Warto przejrzeć program wcześniej, bo część instytucji prowadzi zapisy na poszczególne wydarzenia.

Noc Muzeów to wyjątkowo popularna impreza, z genialną frekwencją. Powodów jest kilka. Jednym z ważniejszych jest bezpłatny udział w wydarzeniach, ale istotne jest także zwiedzanie w towarzystwie przyjaciół, znajomych i wielu wrocławian oraz turystów.

 

Co roku we Wrocławiu do Nocy Muzeów przyłącza się ponad 80 instytucji, a wrocławianie i turyści chętnie korzystają z przygotowanej oferty.

 

Noc Muzeów 2018 to:
– ponad 80 instytucji (muzea, galerie, instytucje prowadzone przez organizacje pozarządowe, domy kultury, kościoły, kino Nowe Horyzonty, Narodowe Forum Muzyki, Hydropolis)
– specjalny program dla dzieci dostosowany godzinowo dla rodzin z dziećmi (28 instytucji przygotowało: warsztaty plastyczne, taneczne, muzyczne, zabawy interaktywne, pokazy filmów dla dzieci)
– ponad 200 wydarzeń (wernisaże, warsztaty, pokazy filmowe, wykłady, koncerty)

 

Uwaga, na część zajęć obowiązują zapisy. Część z nich rozpoczyna się już w kwietniu.

 

Program oraz dodatkowe informacje

 

Źródło: www.wroclaw.pl

 

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.