Przejdź do treści
Niemiecka do kwadratu
Data/Czas: 30/05/2022 | 18:30-18:30
Lokalizacja: De Revolutionibus. Books & Café | Bracka 14 | Kraków

Goethe-Institut Krakau i De Revolutionibus Books&Cafe: Zapraszamy na kolejną dyskusję o literaturze niemieckojęzycznej w cyklu „Niemiecka do kwadratu”.
Tym razem będziemy gośćmi De Revolutionibus. Books & Café, ul. Bracka 14. Do stałego składu rozmówców: Małgorzaty I. Niemczyńskiej, Marcina Wilka i Elżbiety Jeleń dołączy Michał Kuźmiński, dziennikarz, autor tekstów oraz przekładów piosenek, zastępca redaktora naczelnego „Tygodnika Powszechnego” i współautor, wraz z Małgorzatą Fugiel-Kuźmińską, powieści kryminalnych (ostatnia z nich pt. „Mara” ukazała się w 2019 r. w Wydawnictwie Dolnośląskim).


Porozmawiamy o dwóch nowościach książkowych: powieści „Duchy z miasteczka Demmin” Vereny Kessler, która ukazała się w kwietniu 2022 nakładem wydawnictwa Książkowe Klimaty w przekładzie autorstwa Małgorzaty Gralińskiej oraz powieści „Hard Land”, którą w polskim przekładzie Vicotra Grotowicza opublikowało miesiąc temu Wydawnictwo Poznańskie.
Informacje na stronie

Goethe-Institut Krakau

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.