Konsulat Generalny Niemiec we Wrocławiu: Zapraszamy serdecznie na spotkanie ze znanym artystą i profesorem Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu – Krzysztofem Skarbkiem. Okazją do spotkania jest prezentacja odsłoniętego rok temu z okazji Dnia Jedności Niemiec charakterystycznego niedźwiadka berlińskiego, tzw. Buddy Bear, którego uniesione do góry ramiona mają za zadanie szerzyć otwartość, życzliwość i optymizm. Jeden z nich na stałe zagościł w ogrodzie Konsulatu Niemiec we Wrocławiu. Opracowany malarsko przez Krzysztofa Skarbka miś obrazuje symboliczne związki Wrocławia z Berlinem. Nie przez przypadek uważa się przecież, że co drugi Berlińczyk pochodzi z Wrocławia!
Kilkadziesiąt berlińskich niedźwiadków stoi przed niemieckimi instytucjami na całym świecie. Każdy z nich jest autorski, nie ma dwóch takich samych. Nasz wrocławski też jest jedyny i niepowtarzalny!
Podczas rozmowy z Małgorzatą Urlich-Kornacką autor opowie o swojej wizji artystycznej, wybranych wątkach wrocławskich i berlińskich, technice malowania i kolorystyce. Będzie to okazja nie tylko do zapoznania się ze związkami Wrocławia z Berlinem, ale przede wszystkim do zapoznania się z wyjątkowo bogatą twórczością profesora Krzysztofa Skarbka i poznania jego baśniowego świata.
WSTĘP BEZPŁATNY, OBOWIĄZUJĄ ZGŁOSZENIA: https://app.evenea.pl/event/773616-76/
LICZBA MIEJSC OGRANICZONA
O autorze:
Krzysztof Skarbek – profesor zwyczajny na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Zajmuje się przede wszystkim malarstwem sztalugowym i ściennym oraz scenografią teatralną i filmową. Jest autorem eksperymentalnych filmów wideo, instalacji artystycznych i multimedialnych przedstawień plastyczno-dźwiękowych. Brał udział w 400 wystawach zbiorowych, m.in. w USA, Chinach i Japonii, prezentował swoje prace na ponad 60 wystawach indywidualnych. Jego malarstwo i filmy znajdują się w wielu kolekcjach prywatnch i muzealnych w kraju i za granicą. W polu zainteresowań profesora Skarbka jest także muzyka – był instrumentalistą i wokalistą grup performersko-muzycznych: „Połykacze Pereł z Odry” i „Operacji Plastycznych Gabinet”.
„Artysta ten szybko dał się szerzej poznać jako jeden z najbardziej orginalnych przedstawicieli malarstwa nowoekspresyjnego. Wziął udział w ważnych wystawach tego nurtu. Jest artystą o własnym, rozpoznawalnym stylu i równie własnej specyfice zainteresowań”.