Przejdź do treści
Na przekór światu. O pierwszych podróżniczkach i nie tylko | wykład online
Data/Czas: 31/01/2022 | 12:00-12:00
Lokalizacja: | |

Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie: Pewne zawody lub obszary aktywności życiowej, nawet jeśli obecnie reprezentowane są także przez kobiety, to w perspektywie historycznej przez dekady a nierzadko i stulecia stanowiły domenę działalności mężczyzn. Wystarczy wspomnieć o trudnościach, jakie musiały przezwyciężać pierwsze podróżniczki, takie jak np. Florence Baker, malarki – chociażby Artemisia Gentileschi czy architektki, wśród których można wspomnieć m.in. Julię Morgan. Podczas wykłady słuchacze dowiedzą się kim były i z jakimi trudnościami w swojej pionierskiej i przełomowej działalności mierzyły się bohaterki.

Wykład “Na przekór światu. O pierwszych podróżniczkach i nie tylko” odbędzie się 31 stycznia o godz. 12.00 i prowadzony będzie online za pośrednictwem platformy Zoom. Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne. W celu otrzymania wirtualnego zaproszenia prosimy o przesłanie zgłoszenia na adres: warsztaty@mck.krakow.pl.

Prowadząca: Małgorzata Jędrzejczyk — historyczka sztuki, kuratorka, doktorantka w Instytucie Historii Sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Prowadzi badania nad koncepcją rzeźby i zagadnieniem otwierania się dzieła sztuki na odbiorcę w twórczości Katarzyny Kobro. Na co dzień pracuje w Oddziale Instytutu Pileckiego w Berlinie.

Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.