Przejdź do treści
Data/Czas: 02/03/2020 | 18:00-18:00
Lokalizacja: Europejskie Centrum Solidarności | Plac Solidarności 1 | Gdańsk

Europejskie Centrum Solidarności zaprasza na otwarty pokaz filmu dokumentującego proces powstawania spektaklu My tam budowaliśmy statki, którego czytanie performatywne odbyło się dnia 14 grudnia 2019 na terenach byłej Stoczni Gdańskiej. Pokaz filmu jest otwarciem kolejnej edycji projektu, którego finał przewidujemy na sierpień 2020. Serdecznie zapraszamy do oglądania i rozmawiania o dalszych planach pracy z pamięcią tego miejsca. NA STYKU to projekt Europejskiego Centrum Solidarności, który łączy historie byłych pracowników Stoczni Gdańskiej i artystów.

Podczas spotkań w ECS poznajemy życie byłych stoczniowców, inspirujemy spotkania dotąd nieznających się osób, szukamy miejsc i zdarzeń, w których ich historie łączą się, stykają. Zbieramy historie po to, aby za chwilę oddać je przy pomocy sztuki.
Praca z ciałem, głosem, rysunek, działanie performatywne – każda z tych technik pozwala odzwierciedlić wspomnienia i doświadczenia uczestników projektu. To oryginalny i zaskakujący sposób prezentacji stoczniowych historii. W ten sposób przywołujemy pamięć o miejscach, które znikają z mapy Gdańska albo zmieniają swój charakter.

 

Więcej informacji o projekcie
termin | 2 marca godz. 18.00
miejsce | ECS, sala warsztatowa nr 5/ III piętro
wstęp | wolny

 

Europejskie Centrum Solidarności

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.