Przejdź do treści
Muzyczna randka na Walentynki - Koncert online Goethe-Institut w Warszawie
Data/Czas: 14/02/2021 | 17:00-17:00
Lokalizacja: | |

Goethe-Institut Warschau: Klaudiusz Kaufmann oraz kwartet smyczkowy „Altra Volta” prezentują wiersze miłosne niemieckich poetów i myślicieli. Kompozycje i aranżacje Grażyny i Jacka Dziewońskich dalekie są od konwecjonalnego podejścia do klasyki, poszukują raczej nowoczesnego brzmienia. Jest to intersująca mieszanka swingu, popu oraz musicalu, ale miłośnicy tanga i bluesa znajdą też coś dla siebie!


W programie:
– Johann Wolfgang von Goethe “Liebchen, kommen diese Lieder”
– Rainer Maria Rilke “Ich lebe mein Leben”
– Heinrich Heine “Ein Weib”
– Erich Mühsam “Rendezvous”
– Joachim Ringelnatz “Ich habe dich so lieb”
– Joseph von Eichendorff “Die Heimat”
– Joseph von Eichendorff “Mondnacht”
Klaudiusz Kaufmann, polsko-niemiecki aktor teatralny i filmowy. Zaraz po skończeniu studiów został członkiem zespołu Kabaretu Olgi Lipińskiej, występował w spektaklach muzycznych Andrzeja Strzeleckiego (Love i Złe zachowanie), Wojciecha Kościelniaka (Festiwal Fama), Romana Kołakowskiego (Opera matematyczna)
Kwartet Smyczkowy Altra Volta – to wszechstronny zespół wykonujący muzykę klasyczną, współczesną, filmową, folkową, rozrywkową i improwizowaną. Kwartet powstał w 1998 r. w Katowicach. Tworzą go: Jacek Dzwonowski i Leszek Sojka (skrzypce), Aleksandra Marko-Lech (altówka), Michał Lech (wiolonczela) – absolwenci Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Zespół gościł na wielu scenach koncertowych i festiwalowych za granicą.

Online: youtube.com

Goethe-Institut Warschau

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.