Przejdź do treści
Music Beyond Borders – wystawa plakatów Maxa Skorwidera
Data/Czas: 10/06/2021 - 03/09/2021 | 10:00-16:00
Lokalizacja: Deutsches Polen-Institut, Residenzschloss Darmstadt, wejście od strony Karolinenplatz | Marktpl. 15 | Darmstadt

10 czerwca w Deutsches Polen-Institut w Darmstadzie otwarta zostanie wystawa plakatów Music Beyond Borders autorstwa Maxa Skorwidera. Wystawa odbędzie się w ramach działań kampanii społecznej Save the Music, której celem jest propagowanie wartościowej muzyki i mówienie o jej wpływie na ludzi i historię świata. Inicjatorem kampanii jest Fundacja MEAKULTURA – ekspercka organizacja pozarządowa. Polski plakat artystyczny od dawna cieszy się szczególną sławą ze względu na swoją niezwykłą umiejętność łączenia w graficzną formę zjawisk zachodzących w świecie kultury i polityki. Wystawa 25 prac autorstwa Maxa Skorwidera wpisuje się w tradycję symbolizującego komentowania polskiej rzeczywistości.

To ciekawa prezentacja wiedzy o kulturze muzycznej Polski w kontekście konkretnej sytuacji historycznej, geopolitycznej i społecznej, w której ścierają się i łączą ze sobą opresja, opór i wolnościowy protest. Wystawa będzie pierwszym wydarzeniem prezentującym polską kulturę muzyczną, jakie odbyło się do tej pory w Niemieckim Instytucie Kultury Polskiej w Darmstadzie. Music Beyond Borders to okazja do przedstawienia różnorodnych muzycznych kontekstów, od muzyki poważnej po rock, pop czy jazz. Wystawa ukazuje również jak mocno splecione są ze sobą muzyczne dzieje Polski i Niemiec, pomimo trudnych okoliczności historycznych. Wydarzenie w Darmstadzie jest kontynuacją i rozszerzeniem projektu zapoczątkowanego wystawą plakatów „La Musique guidant le peuple”, która miała miejsce w belgijskim centrum kultury PointCulture (Bruksela), także w ramach kampanii społecznej Save the Music.

Partnerem Fundacji MEAKULTURA jest Niemiecki Instytut Kultury Polskiej w Darmstadzie. Celem pracy instytutu jest szerzenie zainteresowania Polską w niemieckim społeczeństwie oraz budowanie stabilnych stosunków polsko-niemieckich. Instytut prowadzi badania i wspiera działania naukowe, wydaje książki i biuletyny, organizuje dyskusje panelowe, wykłady, koncerty, promocje książek, spotkania autorskie oraz wystawy. Instytut postrzega się jako partner i łącznik pomiędzy środowiskiem kultury, nauki, polityki i mediów w obu krajach.

Więcej informacji>> 

Wydarzenie współfinansowane ze środków Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.