Przejdź do treści
Data/Czas: 17/12/2019 | 18:00-20:00
Lokalizacja: | |

Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w gali wręczenia „Mostów Dialogu 2019”. Gala odbędzie się 17 grudnia 2019 r. o godzinie 18 w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu, Mała Scena
Już po raz czwarty zostaną wręczone „Mosty Dialogu” w trzech kategoriach: Instytucje, Organizacje Pozarządowe i Ludzie oraz nagrody specjalne „Złote Mosty Dialogu 2019”, którą otrzymają prof. Dorota Simonides oraz prof. Rita Süssmuth. Plebiscyt ma za zadanie wydobyć na światło dzienne teraźniejszość i przeszłość województwa opolskiego, pokazać jego bogatą wielokulturową historię, a także współczesny wizerunek regionu otwartego i atrakcyjnego. Chcemy przyczyniać się do tego, aby nasz region stał się miejscem porozumienia między mniejszością a większością.

 

W województwie o takiej specyfice, z europejskim doświadczeniem kulturowej różnorodności i wielojęzyczności, propagowanie wiedzy o regionie i jego walorach stanowi nieodłączny element budowania społeczeństwa obywatelskiego, otwartego na poznanie doświadczeń historycznych i kulturowych, które kształtowały i wciąż kształtują to szczególne miejsce na mapie Europy.
Podczas gali wystąpi dla Państwa zespół „Take Style” oraz uczniowie i uczennice Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu.

Zgłoszenia udziału do dnia 10.12.2019:
Magdalena Prochota
magdalena.prochota@haus.pl

 

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.