Przejdź do treści
Data/Czas: 03/12/2020 | 18:00-19:30
Lokalizacja: | |

Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego oraz Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej zapraszają do udziału w dyskusji online pt. „Mniejszości etniczne w Polsce”. W dyskusji udział wezmą członkowie i członkini Komisja Wspólnej Rządu i Mniejszości Narodowych i Etnicznych: Mariola Abkowicz – bibliotekarka, nauczycielka akademicka, działaczka społeczna. Pracownica dydaktyczna Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Związana z Instytut Orientalistyki UAM, Zakładem Polityki i Językowej i Badań nad Mniejszościami. Prowadzi aktywną działalność na rzecz propagowania kultury i dziedzictwa karaimskiego. Przewodnicząca Zarządu Związek Karaimów Polskich, członkini zarządu Fundacja Karaimskie Dziedzictwo oraz przewodnicząca Rady Fundacja Kultury “Kalejdoskop”.


Roman Chojnacki
działacz społeczny, prezes Związek Romów Polskich. Z pochodzenia Rom, działacz na rzecz społeczności romskiej. Inicjator i realizator projektów mających na celu poprawę sytuacji mniejszości romskiej w Polsce, w tym przede wszystkim projektów propagujących edukację i aktywizację zawodową Romów oraz projektów antydyskryminacyjnych. Od 2006 roku redaktor naczelny dwumiesięcznika „Romano Atmo – Cygańska Dusza”, czasopisma poświęconego mniejszości romskiej.
Łukasz Grzędzicki
w 2003 rozpoczął pracę w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego, pełniąc m.in. funkcję dyrektora kancelarii sejmiku. Od 2000 pozostaje członkiem Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie. W latach 2008–2010 sprawował funkcję wiceprezesa Zarządu Głównego ZKP ds. organizacyjno-prawnych. W latach 2010 – 2016 prezesa zrzeszenia, później objął funkcję wiceprezesa.
Moderacja: Katarzyna Kownacka | Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki

Wprowadzenie:
Marek Wittek | Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego
Lucjan Dzumla | Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej
Streaming na profilu FB Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej.

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.