Przejdź do treści
Data/Czas: 21/05/2020 | 18:00-19:30
Lokalizacja: | |

Goethe-Institut Warschau: Bauhaus istniał tylko 14 lat, ale został uznany za najbardziej nowatorską i wpływową placówkę edukacyjną w dziedzinie architektury, sztuki i wzornictwa w XX wieku. Rzemieślnicy i artyści wspólnie wypracowywali i wdrażali innowacyjne idee na rzecz społeczeństwa i nowego człowieka. Twórczość bauhauslerów, ich projekty i prace weszły na stałe do repertuaru klasycznego modernizmu, funkcjonalizm połączony z walorami estetycznymi stał się ponadczasowym kanonem. Jakie media, jakie formy przedstawieniowe i jakie treści aktualnie kontynuują idee Bauhausu? Czy Bauhaus nadal może stanowić źródło inspiracji dla zadań i wyzwań w dziedzinie projektowania w XXI wieku?

 

Dyskusja w ramach cyklu online „Cały świat to Bauhaus?”
Bezpośrednia transmisja na FB Goethe-Institut

 

Udział biorą: Anna Cymer, historyczka architektury, dziennikarka, absolwentka historii sztuki na UW; dr inż. arch. Ryszard Nakonieczny, adiunkt w Katedrze Teorii Projektowania i Historii Architektury na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach; dr Agata Szydłowska, historyczka dizajnu, kuratorka, autorka, wykładowczyni.

 

patroni medialni
Gazeta Wyborcza / Wyborcza.pl Warszawa / Co Jest Grane24/ Label Magazine / Aktivist

 

Goethe-Institut Warschau

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.