Przejdź do treści
Miejsce Unii Europejskiej w dzisiejszym świecie
Data/Czas: 16/02/2021 | 18:00-19:00
Lokalizacja: | |

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Rzeszowie: Jakie jest miejsce Unii Europejskiej w dzisiejszym świecie? Porozmawiają o tym: dr Michał Rulski – wykładowca akademicki, dziennikarz i społecznik – jest magistrem politologii oraz europeistyki na Uniwersytecie Łódzkim. W 2016 r. na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologicznych UŁ obronił pracę doktorską pt. ,,Soft power Unii Europejskiej po Traktacie z Lizbony”, uzyskując tytuł doktora nauk społecznych. Zawodowo związany z Uniwersytetem Łódzkim oraz Akademią Humanistyczno-Ekonomiczną w Łodzi. Był komentatorem i dziennikarzem lokalnych portali informacyjnych oraz regionalnego oddziału Telewizji Polskiej. Społecznie zaangażowany w szereg inicjatyw lokalnych oraz ogólnopolskich.

W 2020 r. pełnił funkcję zastępcy dyrektora Departamentu Społeczeństwa Obywatelskiego w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jego główne zainteresowania to soft power, dyplomacja publiczna i dyplomacja kulturalna, teoria stosunków międzynarodowych.

Spotkanie poprowadzi Adam Poręba z Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Rzeszowie.
Start transmisji już we wtorek 16 lutego o godz. 18:00 na profilu Facebook #RODMRzeszów.

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Rzeszowie

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.