Przejdź do treści
Międzynarodowy Kongres Solidarni w rozwoju: Gdańsk – Polska – Europa – Świat
Data/Czas: 18/10/2021 | 10:00-18:00
Lokalizacja: | |

Solidarni w rozwoju: Już 18 października, o godzinie 10 rozpocznie się I Kongres “Solidarni w rozwoju: Gdańsk – Polska – Europa – Świat”. Wydarzenie to ma na celu podjęcie rozmów na temat wyzwań, którym na co dzień obecne społeczeństwo stawia czoła. Problemy te związane są z szybko postępującymi zmianami technologicznymi, niestabilną sytuacją polityczną, zmianami klimatycznymi, głębokimi przekształceniami w demografii, kulturze, gospodarce, czy też szeroko rozumianej sferze obywatelskiej i publicznej.

To miejsce spotkania osób, które reprezentują różnorodne środowiska zawodowe, społeczności lokalne, pokolenia czy też przekonania. Dzięki właśnie tej różnorodności będziemy w stanie zebrać opinie z każdego punktu widzenia, łącząc unikatowe i specyficzne doświadczenia każdego uczestnika. Dzięki temu solidarnie poszukiwać będziemy nowych ścieżek rozwoju, a także determinacji, aby wspólnie współpracować przy ich budowaniu.

Nie bez powodu kongres odbędzie się w Gdańsku, czyli mieście gdzie wyłonił się ruch Solidarności, który przyczynił się do upadku systemu komunistycznego oraz stał się miejscem zjednoczenia  podzielonej Europy. To właśnie tam odbywały się debaty o solidarności, rozwoju wsi, miast, regionów i kraju. Pragniemy na nowo sformułować idee i propozycje działań, które przyczynią sią do godzenia gospodarki rynkowej i solidarności społecznej, a także staną się rozwojową siłą we współczesnym świecie.

Udział w wydarzeniu jest możliwy w formule hybrydowej, stacjonarnie w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku oraz online poprzez platformę  kongres.solidarniwrozwoju.pl. Po więcej informacji i rejestrację zapraszamy na kongres.solidarniwrozwoju.pl/rejestracja-free/.

Solidarni w rozwoju

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.