Przejdź do treści
Międzynarodowa Szkoła Letnia
Data/Czas: 02/09/2018 - 08/09/2018 | 00:00-23:59
Lokalizacja: Folwark Łękuk Ośrodek Aktywnej Rekreacji | Łękuk Mały 8 | Wydminy

Historia, prawo i pamięć: jak wczoraj kształtuje dziś

Jak badać i rozmawiać o przeszłości? Nabór do 3. edycji naszej szkoły letniej.
Tygodniowy cykl wykładów, seminariów i warsztatów pozwoli na pogłębienie wiedzy z zakresu przenikania się historii i prawa międzynarodowego. Spotkanie pozwoli również na wymianę doświadczeń w gronie ambitnych rówieśników, a także interakcję z wybitnymi wykładowcami.

 

Szczegóły:
uczestnicy: 20 doktorantów, młodych pracowników naukowych, osób zaangażowanych w sprawy publiczne z Polski, Niemiec, Rosji, Ukrainy oraz innych państw Europy Środkowej i Wschodniej. Warunkiem uczestnictwa jest bardzo dobra znajomość języka angielskiego, który będzie oficjalnym językiem szkoły.

wykładowcy: znani i cenieni prawnicy, historycy i politolodzy z kilku europejskich krajów. W tym roku swój udział już potwierdzili prof. Klaus Bachmann (SWPS), prof. Heorhij Kasjanow (Ukraińska Akademia Nauk), prof. Władysław Czapliński (Polska Akademia Nauk).

format: wykłady, seminaria, warsztaty poświęcone znaczeniu prawa międzynarodowego dla badań historycznych oraz prawnych aspektów polityki pamięci. Planujemy m.in. seminaria o roli symbolicznych gestów w polityce, wyzwaniach związanych ze sprawiedliwością okresu przejściowego (transitional justice) oraz o terminach prawnych, które, opacznie rozumiane, utrudniają dialog historyczny.

termin i miejsce: 2-8 września 2018 r. w atrakcyjnym ośrodku Folwark Łękuk na Mazurach

zgłoszenia: kandydat powinien dostarczyć CV i list motywacyjny w języku angielskim. Zgłoszenie udziału należy nadesłać do 7 maja 2018 r. na adres poczty elektronicznej Rafała Tarnogórskiego: tarnogorski@cprdip.pl, który udzieli również szczegółowych informacji. Z wybranymi uczestnikami skontaktujemy się telefonicznie.

organizator gwarantuje: noclegi, wyżywienie, materiały pomocnicze, udział w ciekawych wykładach i seminariach, fascynujące dyskusje oraz dojazd z Warszawy do miejsca szkoły letniej i z powrotem. Zakwalifikowani kandydaci otrzymają imienne zaproszenie, wystosowane przez organizatorów, potrzebne do otrzymania wizy. Dla uczestników spoza Polski gwarantujemy również zwrot kosztów transportu do 200 EUR.

 

Źródło: Centrum Polsko – Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.