Przejdź do treści
Miasto przyjazne kobietom // Frauenfreundliche Stadt - debata online
Data/Czas: 29/04/2021 | 18:00-19:30
Lokalizacja: | |

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej i Friedrich-Ebert-Stiftung Warschau: Zapraszamy do udziału w debacie online, której tematem będzie „Miasto przyjazne kobietom” – a zatem miasto bardziej równościowe i włączające. Pomysł debaty wynika z przekonania, że w planowaniu i projektowaniu przestrzeni przyjaznych różnym grupom społecznym muszą brać udział przedstawicielki i przedstawiciele tych grup. Debata będzie prowadzona za pomocą platformy zoom oraz transmitowana na portalu Facebook.

Zaproszenie do udziału w debacie przyjęły:
– Wanda Nowicka, posłanka Sejmu RP z ramienia Lewicy, współzałożycielka i przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu Praw Kobiet; działaczka społeczna, obrończyni zdrowia i praw kobiet;
– dr Gabriele Kämper, Szefowa Biura ds. Równouprawnienia w Urzędzie Senatu Berlina;
– dr Małgorzata Tkacz-Janik, działaczka społeczna na rzecz praw kobiet, nauczycielka akademicka, polityczka, inicjatorka Śląskiej Manify (od 2006 roku) oraz I Gliwickiej Manify (w 2021 roku). Koordynatorka Apelu Gliwiczanek, skierowanego do władz miasta;
– Magdalena Milert, architektka, blogerka pisząca o architekturze, gospodarce przestrzennej, urbanistyce oraz psychologii architektury i przestrzeni, mówi „Miasto ma być zrobione porządnie i dla wszystkich”.
Moderatorką debaty będzie Agnieszka Lichnerowicz, dziennikarka radia Tok.fm.

Więcej informacji

Friedrich-Ebert-Stiftung Warschau

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.