Przejdź do treści
„Melancholia” Recital muzyki zakazanych kompozytorek i kompozytorów w wykonaniu VIVA LA CLASSICA!
Data/Czas: 18/04/2024 | 19:00-19:00
Lokalizacja: Austriackie Forum Kultury | Próżna 7/9 | Warszawa

Austriackie Forum Kultury: „Melancholia”. Recital muzyki zakazanych kompozytorek i kompozytorów w wykonaniu VIVA LA CLASSICA! Koncert z okazji 81. rocznicy powstania w Getcie Warszawskim. Ten wieczór jest uhonorowaniem dorobku kompozytorek i kompozytorów, których muzyka została zakazana przez nazistowski reżim i uznana za tak zwaną „sztukę zdegenerowaną” (Entartete Kunst) ze względu na ich pochodzenie, przekonania, płeć lub orientację seksualną. Słowo „zdegenerowany” było powszechnie używane do opisywania sztuki lub muzyki zakazanej przez Trzecią Rzeszę.


Program koncertu „Melancholia” w wykonaniu zespołu VIVA LA CLASSICA! dedykowany jest tym kompozytorom, którzy mimo upływu tylu lat wciąż pozostają nieznani, a zasługują na większą uwagę ze względu na rzadko wykonywane utwory. Podczas programu będziemy wspominać ich życie oraz wyjątkową twórczość.
Zapraszamy do wysłuchania zróżnicowanego programu z utworami Wolfganga Ericha Korngolda, Albana Berga, Ericha Zeisla, Rosy Wertheim i wielu innych, w wykonaniu wyjątkowych muzyków: Julitty Dominiki Walder (sopran), Mateusza Kasprzaka-Łabudzińskiego (skrzypce), Agnieszki Kabut (wiolonczela) i Piotra Jaworskiego (fortepian).

Patronat honorowy: Ambasador Republiki Austrii w Polsce Andreas Stadler
Dzięki wsparciu: Austriackiego Federalnego Ministerstwa Sztuki, Kultury, Służby Cywilnej i Sportu, Wiedeńskiego Instytutu Wiesenthala Studiów nad Holokaustem (VWI), Żydowskiego Muzeum Galicji w Krakowie

18.04.2024 (czw.), 19:00
Austriackie Forum Kultury
Próżna 7/9
Warszawa
Wstęp wolny!
Więcej informacji: vivalaclassica.com

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.