Przejdź do treści
Data/Czas: 02/12/2020 | 18:00-18:00
Lokalizacja: | |

Fundacja Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego: Zapraszamy serdecznie na debatę „Mamy Europę. I co dalej?”, która finalizuje projekt „Nie było Europy. Mieliśmy wojnę”, realizowany od października 2020 r. przez Fundację „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego. W ramach projektu powstało 8 odcinków opowiadających o historii konfliktów i integracji europejskiej. Tłem i pretekstem do kolejnych filmów była Krzyżowa – jej przeszłość, ale również teraźniejszość. Debata, kończąca projekt, ma nie tyle dokonać podsumowania wspomnianych ośmiu opowieści, co skierować nasze spojrzenie z przeszłości w przyszłość. Uczestnicy spotkania będą rozmawiać o szansach i wyzwaniach projektu europejskiego, w tym o Zielonym Ładzie i prawach człowieka. W debacie wezmą udział: dr Agnieszka Florczak – Uniwersytet Wrocławski, dr Agnieszka Łada – Instytut Polsko-Niemiecki w Darmstadt, Jacek Wasik – Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej we Wrocławiu.

Spotkanie będzie moderował dr Robert Żurek z Fundacji „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego.
Debata odbędzie się na platformie ZOOM (więcej informacji)

Projekt „Nie było Europy. Mieliśmy wojnę” został zrealizowany przez Fundację „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego przy wsparciu Przedstawicielstwa Regionalnego Komisji Europejskiej z siedzibą we Wrocławiu.

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.