Przejdź do treści
Logika przemocy
Data/Czas: 31/12/2023 | 12:00-13:00
Lokalizacja: Goethe-Institut Krakau | Rynek Główny 20 | Kraków

Dom Utopii – Międzynarodowe Centrum Empatii i Goethe-Institut Krakau: LOGIKA PRZEMOCY. Rzeczywistość jest z przemocy utkana, codzienność rozgrywa się w przemocowych ciągach, to one konstruują rzeczywistość, to im się poddajemy, w nich i wobec nich funkcjonujemy.Procedury, rewiry, rygory, regulaminy, hierarchie, autorytety, systemy edukacji, kontroli, rytuały, ceremonie, polityki przestrzenne, architektura przemocy / przemoc architektury, religie jako architektury rygorów, język, cenzura, przeoczenia, pominięcia, wyparcia, zaniedbania. Lista niewidocznych wymiarów przemocy zdaje się nie mieć końca.


Seria „Logiki przemocy” stanowi rozwinięcie działań w ramach Kongresu Estetycznego – rozpisanego w czasie (i przestrzeni), realizowanego za pośrednictwem narzędzi sztuki programu badawczego dedykowanego politykom powierzchni, polityczności dizajnu, politycznym wymiarom wizualności.

Więcej informacji

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.